czwartek, 02 czerwiec 2016 16:47

Wycieczka w Pieniny

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wdżar i Zalew Czorsztyński Wdżar i Zalew Czorsztyński Małgorzata Piaseczna

W ostatnich dniach miałem przyjemność prowadzić jako przewodnik po górach i dolinach, bardzo sympatyczną grupę z Zamościa 

Młodzież z bursy uczestniczyła w wycieczce turystycznej w Pieniny. Udział w wycieczce był formą nagrody dla wychowanków, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu kulturalnym bursy oraz w sekcjach i kołach zainteresowań działających w tej placówce.

Program wycieczki rozplanowany na 3 dni obejmował: pierwszego dnia: Wędrówki po Pienińskim Parku Narodowym oraz wejście na górę Wdżar. Po ciężkiej wędrówce młodzież chętnie skorzystała z basenów termalnych w Szaflarach. Wieczorem wychowankowie wspólnie przygotowywali ognisko wymieniając się wrażeniami po przebytym dniu.

 

Drugiego dnia zdobyliśmy Sokolice oraz Sokolą Perć. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Program obejmował także zwiedzanie Zamku w Czorsztynie do którego dopłynęliśmy statkiem z Niedzicy.

Ogromną atrakcję był spływ tratwami z flisakami w Przełomie Dunajca. Następnie weszliśmy na górę Palenice, z której podziwialiśmy Szczawnicę, w dół zjechaliśmy kolejką górską.

http://www.bursa2zamosc.pl/aktualnoci/431-wycieczka-w-pieniny

Czytany 2130 razy
Więcej w tej kategorii: « Osada Słowiańska Wycieczka w Tatry »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.