piątek, 13 lipiec 2012 19:03

Baza Namiotowa SKPG na Lubaniu.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Baza Namiotowa SKPG na Lubaniu.

 

 

Na Lubaniu, tam gdzie krzyżują się szlaki: czerwony, niebieski i zielony, znajduje się

Baza Namiotowa prowadzona jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa.

Jest to miejsce niezwykłe z kilku względów.

Po pierwsze: wspaniałe widoki na całe pasmo Tatr, Magury Spiskiej, Pienin z Wysoką i Trzema Koronami, Dolinę Dunajca i Przełom Białki, widać też w całej swojej okazałości Zalew Czorsztyński z zamkami w Niedzicy i Czorsztynie.

Po drugie jest to jedna z najstarszych baz studenckich w naszych górach, pierwszy raz stanęła na polanie pod szczytem Lubania w 1967 roku. Baza leży na wysokości 1200m n.p.m. i jest najwyżej położoną bazą namiotowa w Beskidach. Posiada 56 miejsc noclegowych w małych namiotach 2-4 osobowych, stojących na drewnianych podestach.

Po trzecie w bazie namiotowej można zjeść najlepsze z najlepszych :-)) naleśniki. Wspaniały smak zawdzięczają zarówno wolontariuszom z SKPG, którzy wkładają prawie całe serce w przyrządzanie tych smakołyków jak i żeliwnej kuchni. Jeśli doprawimy to atmosferą Gorców, to nie ma rady, naleśniki muszą być wyjątkowe.

Dodam, że na początku sierpnia odbywa się na Lubaniu święto naleśnika i konkurs przyrządzania tychże naleśników, i każdy może stanąć w konkury.

Gdyby jednak ktoś, z jakichś powodów nie chciał skorzystać tu z noclegu, to zapraszam do naszego Gospodarstwa Karolina znajdującego się we wsi Huba. Do naszej kwatery można dojść w 2,5godziny, idąc czerwonym szlakiem w kierunku Turbacza. Na Kotelnicy (po około dwóch godzinach marszu) schodzimy ze szlaku na lewo i już po kilku minutach jesteśmy we wsi Huba.

Z uwagi na to, że sam jestem przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek, każdy turysta który będzie miał „świeżą”pieczątkę z Lubania, otrzyma zniżkę na nocleg w naszym Gospodarstwie Karolina i bezpłatne porady przewodnickie :))

 

Kontakt z bazą: e-mail: luban@skpg.krakow.pl, tel (w sezonie): 692-054-445 lub 509-654-309,

Strona www:

http://www.skpg.krakow.pl

Czytany 3923 razy Ostatnio zmieniany sobota, 08 wrzesień 2012 09:30

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.