niedziela, 14 październik 2012 17:25

Zalew Czorsztyński - jesienne wycieczki

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każda pora roku jest dobra aby wybrać się w góry na wycieczkę.

Postaram się zachęcić Państwa do jesiennych wycieczek w nasze strony, a mamy do zaoferowania bardzo wiele atrakcji, wspaniałe widoki i piękne szlaki. Jesienią z okien naszego agroturystycznego Gospodarstwa Karolina podziwiać można niezwykłe zjawisko nazywane ,,morzem mgieł" . Kiedy temperatura powietrza jest wyższa w górach niż w dolinach (inwersja) wtedy Dolina Dunajca wraz z Jeziorem Czorsztyńskim schowane są w gęstej mgle.

Nad nami, błękitne pocztówkowe niebo a w koło z mlecznych oparów wystają szczyty Tatr, Beskidu Żywieckiego, Gorców i Pienin.

Już ten widok wart jest odwiedzenia naszej Huby, ale poza tym w naszej okolicy znaleźć można jeszcze inne atrakcje które warto zobaczyć.

Blisko od nas na szlaki turystyczne i do zabytków takich jak zamki Dunajec w Niedzicy, Wronin w Czorsztynie, Pieniński zamek św. Kingi na Górze Zamkowej .

Znajdziemy tu unikalne gotyckie drewniane kościółki w Grywałdzie, Łopusznej i najsłynniejszy, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kościółek w Dębnie.

Mamy w okolicy , baseny geotermalne ( Szaflary, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Zakopane).

Jesienią można jeszcze wędkować nad Zalewem Czorsztyńskim, nad Dunajcem i Białką.

Jesień ma jeszcze tą zaletę, że jest mniej turystów na szlakach a ceny pokoi i noclegów na kwaterach prywatnych, w hotelach, pensjonatach są niższe niż w sezonie letnim.

Zapraszam w nasze piękne strony, zapewniam poza noclegami, również porady przewodnickie i pomoc w organizacji wypoczynku.

 

Czytany 4364 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.